Sajam sezonskih poslova od 27. marta

24.03.2017.  Univerzitet Crne Gore

Interesovanje poslodavaca za učešće na Desetom sajmu sezonskih poslova  "Summer Job" je ove godine prevazišlo očekivanja organizatora, kazao je koordinator projekta i  predstavnik  Studentskog parlamenta Univerziteta Crne Gore Rajko Golović, na javnoj prezentaciji ovog sajma.

„Obezbijeđeno je preko 35 poslodavaca na sajmu u Podgorici, i preko 20  na sajmovima u Kotoru i Bijelom Polju. Poslodavci će ponuditi na stotine različitih radnih pozicija, tražiće mlade ljude različitog obrazovnog profila. Imamo veliki broj hotela, turističkih agencija, organizatora festivala i privatnih kompanija“.

Sajam sezonskih poslova će se održavati tokom tri dana, u tri regiona Crne Gore,  odnosno 27. marta u Univerzitetskom sportsko-kulturnom centru u Podgorici, 29. marta na Fakultetu za turizam i hotelijerstvo u Kotoru i 31. marta na Pravnom fakultetu u Bijelom Polju. U svim gradovima će sajmovi trajati od 10 do 15 sati.

-  Svi studenti, maturanti i zainteresovani mladi ljudi će informacije o prevozu do sajma dobiti putem Facebook stranice "Summer Job", a prevoz će biti organizovan u saradnji sa crnogorskim opštinama, kazao je Golović.

"Summer Job" organizuje krovna studentska organizacija  - Studentski parlament Univerziteta Crne Gore,  u saradnji sa Studentskom organizacijom ""Turist". Projekat institucinalno kao i finansijski podržava Vlada Crne Gore i crnogorski mediji, kojima je Golović iskazao posebnu zahvalnost zbog tradicionalne podrške.

„Vlada Crne Gore i Ministarstvo prosvjete su od samog početka prepoznali značaj projekta "Summer Job", a  da smo bili u pravu potvrđuje i tradicija ovog projekta, koji se već 10. put organizuje“, kazala je Mubera Kurpejević iz Ministarstvo prosvjete.

Podatak da je prošle godine bilo preko 7000 aplikacija za susret i rad u radnom sektoru i preko 600 angažovanih mladih ljudi tokom ovih ljetnjih mjeseci, potvrđuje opravdanost projekta i podrške, konstatovala je Kurpejević. Utoliko više što je projekat, kazala je, u skladu sa strateškim opredjeljenjem Ministarstva prosvjete da unaprijedi praktično znanje i kompetencije naših mladih ljudi, koji će na taj način postati konkurentni na tržištu.

Edina Dešić iz Ministarstva rada i socijalnog staranja koje u kontinuitetu podržava ovaj projekat, je ukazala na značaj projekat kao doprinosa smanjenju nezaposlenosti u Crnoj Gori.  Ona je pozvala sve studente i maturante da se prijave na ovogodišnji konkurs.