Uspostavljena saradnja sa Institutom za sportske nauke u Tirani

15.12.2016.  Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Direktor Instituta za sportske nauke na državnom Univerzitetu sporta u Tirani, prof. dr Arben Kacuri, posjetio je Univerzitet Crne Gore u Podgorici i Fakultet za sport i fizičko vaspitanje UCG u Nikšiću i predložio modalitet buduće saradnje između navedenih institucija.

Sa profesorom Kacurijem, u ime Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje, razgovarali su dekan, doc.dr Stevo Popović, prodekan za nauku, prof.dr Kemal Idrizović i prof.dr Duško Bjelica.

- Kolegama iz Tirane ponudili smo učešće na predstojećoj godišnjoj naučnoj konferenciji koja se održava u Budvi na proljeće, u vidu sistematskog partnerstva, zatim značajnije angažovanje u promociji i razvoju naših naučnih časopisa, kao i angažovanje u okviru doktorskih studija na našem fakultetu, rekao je dekan Popović i dodao da ga posebno raduje što će naši profesori i studenti magistarskih i doktorskih studija imati priliku da  se upoznaju sa aktivnostima Instituta za sportske nauke na državnom Univerzitetu sporta u Tirani.