Prva nagrada na međunarodnom salonu urbanizma

09.11.2016.  Arhitektonski fakultet

Monografija „Trodimenzionalna morfologija Crne Gore“ osvojila je  prvo  mjesto na 25. Međunarodnom salonu urbanizma, u Sremskoj Mitrovici, odlukom stručnog žirija, među 117 pristiglih radova u kategoriji publikacija.

Monografiju potpisuju Vukota Tupa Vukotić i dekan Arhitektonskog fakulteta Univerziteta Crne Gore doc. dr Svetislav G. Popović, priređivač i glavni urednik monografije, u izdanju Inženjerske akademije Crne Gore.

Dodijeljeno je i 11  jednako  vrijednih nagrada u kategoriji studentskih radova, od čega su dvije pripale radovima studenata Arhitektonskog fakulteta UCG. Nagrađeni radovi su „Urbana obnova centra Danilovgrada“ i „Urbanistički projekat turističko-rekreativnog  kompleksana Kapetanovom jezeru“.

Autori prvog rada su studenti  Bojana Cerović i Nina Simović, a mentori su doc. dr Svetislav G. Popović i  mr Jelena Bajić Šestović.

Autor drugog rada je spec.sci.arh. Nina Klikovac, a mentori su doc. dr Svetislav G. Popović, doc. dr. Svetlana Perović i msc. Sanja Vlahović.