Predstavljen rad na projektima revitalizacije kulturne baštine i arheoloških istraživanja

31.05.2017.  Istorijski institut UCG

U multimedijalnoj sali KIC "Budo Tomović" u Podgorici, predstavljen je dio rezultata rada na projektima Revitalizacija kulturne baštine kroz istorijske analize i nove primijenjene tehnologije: integracija između humanističkih i prirodnih nauka i Archaeological survey in the Doclea Valley (Podgorica, Montenegro).

Projekte realizuju ITABC-CNR i Istorijski institut Univerziteta Crne Gore, uz podršku Ministarstva kulture Crne Gore i Ambasade Italije u Crnoj Gori.

Na prezentaciji su govorili ministar kulture Crne Gore, prof. mr Janko Ljumović, ambasador Italije u Crnoj Gori, Nj. E. Vićenco del Monako i direktor ITABC-ja, prof. dr Paolo Maurielo.