Održana Međunarodna konferencija na Pravnom fakultetu

21.12.2016.  Pravni fakultet

Povodom 44 godine postojanja Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore i decenije obnove nezavisnosti na Pravnom fakultetu održana je međunarodna konferencija “ Pravni izazovi evropskih integracija -Crna Gora i uporedna iskustva”, na kojoj su učestvovali pravnici iz zemlje i inostranstva.

Uvodna izlaganja na konferenciji imali su dekan Pravnog fakulteta prof. dr Velimir Rakočević, predsjednica Vrhovnog suda Vesna Medenica, Vrhovni državni tužilac Ivica Stanković i predsjednik Advokatske komore Zdravko Beogović. Svoje radove na konferenciji izložili su:  prof. dr Drago Radulović,  prof. dr Snežana Miladinović,  akademik, prof. dr Stanko Bejatović,  prof. dr Nevenka Bogojević, Gluščević,  prof. dr Vid Jakulin, prof. dr Velimir Rakočević, prof. dr Ivana Stevanović, prof. dr Aleksandar B. Ivanović, prof. dr Mile Matijević,  prof. dr Svetlana Nikolovska, prof. dr Aleksandar R. Ivanović, prof. dr Ljiljana Dapčević, Marković, doc. dr Bojana Lakićević, Đuranović,  prof. dr Eldar Šaljić,  prof. dr Ergin Hakić,  doc. dr Vladimir Šebek, doc. dr Rejhan Kurtović, mr Jasmina Nikšić, mr. Ankica Ivanović, mr. Elma Zukorlić,  mr Samir Karović, mr Mirza Totić, mr. Mladen Vuković,  Emir Delijić, student Pravnog fakulteta Ivan Vukčević, Luka Veljović, Aleksa Delibašić i Dragana Bokan.

Učesnici konferencije su ukazali na obavezu usklađivanja unutrašnjih propisa sa pravnim tekovinama EU, kako u smislu formalne harmonizacije (  donošenje novih propisa ili izmjena postojećih), tako i u smislu funkcionalne harmonizacije ( tumačenje i izvršenje na usklađeni način usvojenih zakona), a posebno na pravilnu promjenu i sprovođenje propisa.