Na međunarodnoj konferenciji predstavljen rad o specifičnostima crnogorskih rukometaša

12.12.2016.  Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Nastavnici Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore doc. dr Aldijana Muratović, doc. dr Dragan Krivokapić i dr Milovan Ljubojević sa  učestvovali su na međunarodnoj naučnoj konferenciji u organizaciji Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja u Beogradu.

Oni su predstavili naučni rad u kojem su utvrdili razlike u specifičnoj efikasnosti rukometaša u Crnoj Gori u odnosu na regije. Naučni rad "Razlike u nivou specifične efikasnosti crnogorskih rukometaša kontinentalne i mediteranske regije", potpisuju Aldijana Muratović, Dragan Krivokapić, Milovan Ljubojević, Rajko Milašinović, Ivan Vasilljević i Danilo Bojanić.

Konferencija ima dugu tradiciju i održava se jednom godišnje sa ciljem razmjene dostignuća i znanja iz oblasti nauke o sportu i fizičkom vaspitanju, a u različitim istraživanim prostorima.

Fakultet za sport iz Nikšića redovan je učesnik ove konferencije.